Pytanie nie ASG

8 postów / 0 nowy
Ostatni wpis
Tigon
Obrazek użytkownika Tigon
Pytanie nie ASG

Heja. Orientujecie się czy coś mi grozi jeżeli nie zapłacę mandatu (trzech) z włoch? Czy jest coś takiego jak jakiś międzynarodowy arbitraż? Czy mogą sprzedać zobowiązanie firmie windykacyjnej? To prawie 400 euro więc kombinuję. Mandaty przyszły poleconymi do domu. Większość informacji w necie jest z 2012 i radzą by olać jeżeli w najbliższym czasie tam nie wracam. Może popytacie ktoś coś wie i doradzi? PS. Alternatywnie : chce ktoś kupić nerkę?

Oscar
Obrazek użytkownika Oscar

Hmm, popytam smiley ale dałeś teraz smiley

We fight knowing that a single spark of courage can ignite the fires of hope

 

Zbój
Obrazek użytkownika Zbój

Widze na bogato się bawisz smiley również popytam ktoś może będzie coś wiedział smiley

Skup się na swoim małym świecie. Skup się wyłącznie na tym, na co masz jakikolwiek wpływ.

Wróbel
Obrazek użytkownika Wróbel

O kurwełe, ciężko powiedzieć, skoro dostałeś listy, to możliwe, że mają jakiś system międzynarodowej windykacji, jak znam życie, to o taki szajs akurat unia zadbała.

Qui audet adipiscitur.

Amoniak
Obrazek użytkownika Amoniak

Zapłacić musisz. Może spróbuj najwyżej pisać podanie o rozłożenie całej sumy na kilka rat. Warto spróbować smiley

Wróbel
Obrazek użytkownika Wróbel

Oczywiście po włosku smiley

Qui audet adipiscitur.

Trzmiel
Obrazek użytkownika Trzmiel

Z tego co wiem mandaty jeżeli nie zostaną zapłacone to tuż przed upływem 5 roku trafiają do egzekucji komorniczej. Komornik zajmie ci odpowiednią część pensji o ile pracujesz legalnie i masz powyżej minimalnej krajowej. Zapłacisz dodatkowo za egzekucję komorniczą, odsetki i koszty ściągnięcia należności. Według mnie w ramach UE nie będzie problemu z dochodzeniem należności przez włoską drogówkę ale:

15.05.2014  weszła w życie nowa dyrektywa dotycząca wymiany informacji o kierujących w ramach współpracy transgranicznej w UE. Oczywiście jak widzisz sprawa jest świeża i brak jest na razie precedensów w tej materii, niemniej autor tego komentarza sugeruje że brak legislacyjnych podstaw do ściągania należności przez komorników z innego państwa. Nie mniej w tym artykule stoi:

Jeżeli kierowca nie zapłaci, nasz sąd orzeknie grzywnę, a tę ściągnie komornik w kraju zamieszkania osoby ukaranej.

Nie wiem na ile to wszystko wiarygodne, bo sprawa świeża i nikomu się nie śpieszy ze ściąganiem mandatów w z powodów wymienionych wcześniej (np. naliczenie odsetek) - decyzja należy do ciebie.

"Semper Fi"

Tigon
Obrazek użytkownika Tigon

Dzięki za info. Niestety zapłaciliśmy, płatność w ciągu 5 dni zmniejszała zobowiązanie do 315 euro. Trudno hy im w dy. Boli że to włosi, nacja której nie darzę sympatią ale żona zafascynowana krajem.

Stay low, move fast, shoot first, die last, one shot, one kill, no luck, pure skill

Ostatnio zaktualizowane tematy

Nowe odpowiedzi na forum