recenzja repliki Speca Arms SA-03

6 postów / 0 nowy
Ostatni wpis
Marcin Długokiński
Obrazek użytkownika Marcin Długokiński
recenzja repliki Speca Arms SA-03

Już bardzo niebawem opis fotki i recenzja repliki Specna Arms SA-03 (no czekam aż mi ją kurier dostarczy)

Jachu
Obrazek użytkownika Jachu

Jeśli to ta z gunfire to wygląda zacnie.

Marcin Długokiński
Obrazek użytkownika Marcin Długokiński

No w końcu znalazłem kapkę czasu by zająć się dokończeniem tematu.

Replika Specna Arms to orisowana z przodu konwersja karabinka typu M4. W pudle po otwarciu widzimy sama replikę, batke, wycior Hi capowy magazynek ładowarkę sieciową i standardową paczkę kulek do wyrzucenia od razu po otwarciu pudła.

Karabinek spasowany tak, że ja obdarzony nadnaturalnym gustem estetycznym nie miałem się do czego przyczepić. Kolba to osobna historia, jest to kolba typu SF która w porównaniu z jakością wykonania samej repliki wypada baaaaardzo blado. Front Risów jak i sama komora spustowa i komora zamkowa są wykonane zajebiście. W ogóle nie widać że ten kawałek aluminium czy Zn Al był kiedyś odlewem  metalu. Wszystko obrobione i ogradowane z wielką starannością. Nawet na języku spustowym nie widać by był on klepany na sztancy. Całości dopełnia fakt iż nie jest to replika pokryta farbą proszkową, która potrafi odejść w kąpieli w gorącej wodzie z proszkiem do prania. karabin, a właściwie jego elementy są czernione w sposób chemiczny. Niestety nie mogę zdradzić jaki to proces bo obiecałem że nie powiem  :) 

Replika brała już udział w jednym treningu grupy DO i spisała się lepiej niż jej operator hihihihi. Praca repliki na przyzwoitym poziomie chyba zmienię gumkę hop upa na lepszą, tak bez zastrzeżeń.

W replice poczyniłem zmiany zewnętrzne: kolba typu HK416 zastąpiła tę z pudła, zamieniłem też przyrządy celownicze  n Follding Battle Sight dodałem też replikę kolimatora Aim Pointa. Na dolnej szynie pojawił się chwyt taktyczny a stockowy tłumik płomienia ustąpił miejsca stalowemu na który nakłada się tłumik dźwięku typu QD z oznaczeniami Knight's Armament. Pewnie to nie koniec modyfikacji bo już wpadły mi w oko następne graty ale o tym później bo narazie fundusze nie pozwalają na ich realizację smiley Reasumując - za tę cenę nawet bez zniżki dla członków DO warto po trzykroć. 

poniżej kilka fotek mojego maleństwa 

Oscar
Obrazek użytkownika Oscar

Zazdrościć smiley fajnie wygląda serio, gdyby nie ten mag smiley

We fight knowing that a single spark of courage can ignite the fires of hope

 

gruchcio
Obrazek użytkownika gruchcio

Bardzo fajna rezenzja. Replika po Twoich kodyfikacjach tez bardzo sie podoba!

Romar
Obrazek użytkownika Romar

Marcinie, gdybyś dodał do tego pomiar fps, zdjęcie z magnesami (na częściach stalowych), zdjęcie gearboxa po zdjęciu upper receivera  i jakąś próbę strzelecką z terenu, to mógłbyś wrzucić to jako artykuł.

Znajdzie się kij na każdy ryj.

Ostatnio zaktualizowane tematy

Nowe odpowiedzi na forum