Struktura działów na forum

20 postów / 0 nowy
Ostatni wpis
Kokos
Obrazek użytkownika Kokos
Struktura działów na forum

Kto tak rozbudował strukturę forum? Dział o wydarzeniach jest zupełnie niepotrzebny, gdyż o wydarzeniach dyskutujemy w wydarzeniach.

4 działy do zbrojowni też są IMHO bez sensu, przecież mamy artykuły.

Dobry
Obrazek użytkownika Dobry

Kokos da sie dodac taki duzy "dział" na strone (jak Wydarzenia, artykuły itd) pod tytułem Regulamin i wkleic tam nasz regulamin (de facto oba, ten normalny i dla stałych członkow grupy) ?

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Zajme sie tym przy najblizszej aktualizacji.

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Wracając do tematu (sprawa dość ważna):

Działy OK:

  1. Market
  2. Offtopic

Działy do przedyskutowania - moje sugestie:

  1. Struktura forum zamkniętego:
    Spięcie for wydarzenia zewnętrzne i wewnętrzne w jedność i przeniesienie ich do działu zamkniętego
  2. Zbrojownia - pozostawiłbym dwa działy:
    - Oporządzenie i umundurowanie
    - Repliki
Seba
Obrazek użytkownika Seba

Tak z replikami to połącz w jeden, bo będzie nieporządek. I do zbrojowni można dodać "Inne" (lub jakoś fachowo to nazwać) dla rzeczy które nie pasują. I czy podobnie jak Dobry mogę prosić o dział w głównym menu "Oddział" w którym będą nasze krótkie opisy (gdzieś na starym forum to jest gotowe).

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Zbrojownia ogarnięta. Cały czas wiercą mi dziurę w brzuchu wydarzenia. @Seba, gdzie dokładnie? Mógłbyś zarzucić linka do starego forum?

Dobry
Obrazek użytkownika Dobry

Seba, ale czy jest sens robienia dzału "O nas" ? Co to wniesie ? W sumie nie jesteśmy zespołem rockowym ,coby fani ściągali sobie z nami tapety, a po kiego zdradzac gościom od ilu lat bawimy się w AS czy jaki mamy rozmiar buta ? Jesli znowu zrobimy to "na smiesznie" to ma takie wrażenie, że wyjdziemy troche na ekipę takich "śmieszków" z D4, a hcemy sie troche zebrac i sprofesjonalizować.

Jeśli ma byc taki dział, to widze go tylko w górnej części strony, zaraz obok Regulaminu i innych, a opis winien wyglądać tak jak na niesmiertelniku :

 

Fotka

 

Imię :

Pseudonim operacyjny :

Stopień :

Wiek : 

Broń główna :

Broń boczna :

 

I tyle. z tymże do tego fajnie by byłko porobić każdemu jednolite zdjęcia. Tak, żeby to jakos tak pro wyglądało.

Seba
Obrazek użytkownika Seba

Też tak sądzę. Może dodać jeszcze "specjalizacja" zamiast stopień ?

Dobry
Obrazek użytkownika Dobry

Tyle, że my nie mamy specjalizacji (myślę, że jest dla nas na to za wcześnie, w tej chwili każdy miałby co najmniej 2-3) smiley A mówiąc stopień, miałem na myśli Rekrut/Pełnoprawny operator/Dowódca.

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Mogę zrobić widok listujący wszystkich użytkowników z rangą PC i dodać dodatkowe pola do profili użytkowników wypełniane samodzielnie podobnie jak avatar lub sygnatura.

Dobry
Obrazek użytkownika Dobry

Myslę, że jesli już, to powinien powstać dział w stylu Regulaminu i Forum z opisem grupy. Wstawił bym tam krótki opis grupy (kiedy powstała itd) i własnie opis każdego operatora według tego schematu. Albo robimy to tak konkretnie, albo wcale. Dodatkowe pola nic nie dadzą, bo nikt nie zwróci na to uwagi. Możesz stworzyc taki dział według tej struktury, a ja go wypełnie i zobaczymy jak to wypali... foty doda sie potem. Myslę, że nie ma co ropbic długich opisów każdego z osobna, bo ten dział ma tylko pokazywac skład osobowy i skupiac uwage na grupie, a nie konkretnym człowieku.

Zrób tak (tzn, możesz jakos ładniej, ale według tego schematu, w razie co sie poprawi/usunie/doda)) :

Opis grupy "Dziki Oddział"

 

dfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdfdfdsfsdfsdfsdf

 

Dowódca grupy 

 

FOTO

 

Imię :

Pseudonim Operacyjny :

Wiek :

Pseudonim na WMASG :

Broń głowna :

Broń boczna : 

Kontakt : (adres e mail, ewentualnie tel, jak kto chce)

 

Członkowie grupy 

 

FOTO

 

Imię :

Pseudonim Operacyjny :

Wiek :

Pseudonim na WMASG :

Broń głowna :

Broń boczna : 

Kontakt :    

I takich pozycji na członków grupy by było 11.

 

Rekruci 

W chwili obecnej brak.

Mortica
Obrazek użytkownika Mortica

Hej, Proszę o wypowiedź innych członków grupy.

Co wy na to żeby w Sprawach Dzikiego Oddziału umieścic tez poddział Eventy DO sprawy organizacyjne. Bo w sumei to nie mamy miejsca gdzie moglibyśmy swobodnie wypowiedać się na forum w kwestiach poufnych- czyli wprawach orgaznizacyjnych dotyczących eventów, które robi dziki oddział, tak by nie psuć potencjalnym uczestnikom zabawy, a co powinno zostać wewnątrz grupy.. Czyli żeby móc gdzies bezpiecznie uprawiać drobne rady vel krytyki i nie piorąc brudów na zewnątrz.... Bo ja w sumie nie potrafiłam zaklasyfikować gdzie powinnam umieścić poufne info na temat Military days, czy to sa dyskusje nieoficjalne czy oficjalne. A do czego tak na dobrą sprawę służy Intel skoro np taki Adam nie miał jak tam zamieścić swojego wątku, bo nie ma dostępu na tę część forum... Czy da się to zrobić tak by Adam miał dostęp tylko do Intela a do reszty Spraw DO jeszcze nie? I żeby tylko on miał tam dostęp? prócz PC? Może potrzebna jest grupa wprowadzani, której możnaby przypisać inny dostęp do forum.. Bo w sumei temat o tej jednostce powinien być zamieszczony właśnie tam a nie Intel świeci pustkami a my publikujemy wszystkim dokładnie wszystkim tą info z dokładnymi mapkami dojazdu coby oni mogli już zaczac się tam bawić jeszcze zanim my się zbierzemy do roboty:D 

Bo to w takim miejscu chyba powinniśmy omawiać takie sprawy jak Tygodniówka, ASGDay, czy Sesmiczne Aktywności.

Pozdraiwam, D.

Kill or get killed.

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Podsumowując, forum intel należałoby przenieść do strefy zewnętrznej - tylko której? Bo nie kwalifikuje się ani do zbrojowni, ani do marketu ani do offtopu.
Forum Wydarzenia DO faktycznie powinno być forum organizacyjnym, służącym przykłądowo do obgadania ASG day na Gdynia Military Days, a to będą sprawy raczej zbyt poufne aby się nimi chwalić. Wydarzenia zewnętrzne mogą być ogólnodostępne - po to naprzykład  aby organizatorzy milsimów mogli wejść na nasz serwis i zobaczyć na jakim etapie są przygotowania naszego fireteamu, choć ta kwestia też mogłaby podledz dyskusji.

Ostatecznie nie ma sensu utrzymywać/tworzyć działu dla jednego forum i zostają się dwie sieroty, z którymi nie wiadomo co zrobić.

Gwoli jasności:
Forum = zagregowany widok wyświetlający wątki, np Oporządzenie i umundurowanie
Dział = kategoria segregująca fora, np Zbrojownia

Mortica
Obrazek użytkownika Mortica

Wydaje mi się, że powinnien dział wydarzenia dzikiego oddziału w nowych misjach zostać, ale tam dawać tylko już oficjalne informacje, bo jest część zarejestrowanych jest z innych ekip a powinni móc sięwypowiedziec na temat naszych imprez.  A zamiast Intelu zrobić Sprawy organizacyjne - wydarzenia i miejscówy. i dać do tej części dostęp PC i Adamowi. Czy tak da się zrobić?

Kill or get killed.

Kokos
Obrazek użytkownika Kokos

Da się. Czekamy na wypowiedź reszty.

Seba
Obrazek użytkownika Seba

Nazwa Intel jest z huja wzięta i kojarzy mi się z kompami a nie działalnością grupy - innych też to może mylić.

Zrób tak jak było na starym forum, tam to nikomu się nie myliło smiley

Romar
Obrazek użytkownika Romar

Ja w zasadzie nie wiedziałem, do czego służy ten temat ;). Podzielam zdanie Dorotki, jej propozycja najbardziej podchodzi pod mój gust.

Znajdzie się kij na każdy ryj.

Trzmiel
Obrazek użytkownika Trzmiel

Kokos już się wypowiedzieliśmy w dostatecznej ilości. Przeorganiuj działy jak pisła Dorotka.

"Semper Fi"

Dobry
Obrazek użytkownika Dobry

Dokładnie, zgadzam się.

Krakuś
Obrazek użytkownika Krakuś

struktóra działów która predstawiła dorotka wydaje mi się najsensowniejsza, dlatego też sie z nią zgadzam

Ostatnio zaktualizowane tematy

Nowe odpowiedzi na forum