Recenzje replik

Recenzja książki: "Szalony J." czyli coś bez SEALsów, GROMu i SF ogólnie, a jednak całkiem dobre...

Dodał Dobry dnia wt., 01/04/2014 - 13:48

Po ciężkim treningu czy simie nie ma lepszego sposobu na relaks niż zimne piwo i konsola, prawda? Otóż absolutnie nie! Moim ulubionym sposobem na relaks jest lektura (nie mówię, że piwo nie może iść z nią w parze). A jak lektura to tematyka militarna.... 

Kategoria 

Recenzje replik

Recenzja repliki M4 LST Border Patrol Evolution Airsoft

Dodał Dobry dnia sob., 06/10/2012 - 23:54

Zanim zaczniemy zastanawiać sie, czy warto zainwestować w konkretny produkt, warto rzucić swe spojrzenie na markę. Tym bardziej, jeśli ta od lat zajmuje się dystrybucją produktów takich jak Systema, ICS, Classic Army czy ARES.

Kategoria 

Recenzje replik

M14 Black. Stara dobra CYMA po tuningu...

Dodał Dobry dnia sob., 14/04/2012 - 02:00

Raz już byłem właścicielem M14 od CYMY, ale nasza znajomość nie przetrwała próby czasu i replika została przeze mnie zamieniona na pieniądze. Mimo to, cały czas gdzieś w środku wiedziałem, że kiedyś znowu wezmę czternastkę w ręce i już jej nie oddam. Okazało się, że stało się to szybciej, niż przewidywałem. Czy tym razem replika zostanie w moim posiadaniu na dłużej ? Cóż, wyciągnijcie wnioski...

Kategoria 

Recenzje replik

M4A1 LMT Defender Patrol od ASG/KWA

Dodał Krakuś dnia czw., 23/02/2012 - 11:17

Zacznę może od samej marki. O firmie KWA nie słyszałem wcześniej, a jak coś usłyszałem to zawsze o niej zapominałem. Jak na początku powiedział mi o niej Trzmiel byłem bardzo sceptycznie nastawiony zwłaszcza jak dodał „ASG/KWA”. Nie ukrywam skojarzyło mi się to z jakimś słabym chinolem, a miała być to baza pod karabin wyborowy. No ale dobra, Andrzej wysłał mi linki do tych replik jakieś recenzje i opisy tej firmy. Po lekturze byłem naprawdę zaskoczony opiniami jakie ta firma zbierała w różnych środowiskach. Można porównać to do KJW. Mało rozpropagowane, a genialne w działaniu.

Kategoria 

Recenzje replik

Colt Hi-Capa 6 KJW

Dodał Dobry dnia sob., 18/02/2012 - 15:50

Hi Capa to nazwa, która zwykło się określać modyfikowane modele pistoletów .45 Colt 1911. Główną modyfikacją było zastosowanie magazynka dwurzędowego, o prawie dwukrotnie zwiększonej pojemności (z 9 do około 18 pocisków, stąd nazwa High Capacity, Hi Capa). Z czasem firma zaczęła dodawać liczne modyfikacje wpływające na ergonomie użytkowania broni, opierając się na uwagach operatorów wojskowych jak i strzelców biorących udział w licznych zawodach.

Kategoria 

Recenzje replik

M16A3 firmy SRC

Dodał Krakuś dnia sob., 18/02/2012 - 11:51

SRC, SRC, src...M16A3! Czyli moja pierwsza replika. Zabierałem się za tą recenzję parę razy. I zawsze kasowałem tekst bo nie byłem w stanie się przemóc, ale to jest przeszłość. Replika jest produkowana na Taiwanie przez co można liczyć na to że będzie lepiej wykonana od przeciętnego chinola, plus cena przekonuje do tego.

Kategoria 

Recenzje replik

Kolby. Opisy i porównanie 5 modeli

Dodał Romar dnia pon., 06/02/2012 - 18:02

Kolba (ang. Stock) - od zarania towarzyszyła broni palnej w różnych formach. W zasadzie gdyby poprosić małe dziecko, żeby narysowało jakiś "karabin", to niemal na pewno narysowałoby go z kolbą.

Kategoria 

Recenzje replik

M249 A&K (w wersji P&J)

Dodał Romar dnia śr., 05/10/2011 - 00:29

Myślę, że opis tego "legendarnego" karabinu powinien się tu znaleźć, więc do dzieła...

M249 A&K (w wersji P&J). Jest to replika belgijskiego karabinu wsparcia (FN minimi) zaadaptowanego przez siły zbrojne Stanów Zjednoczonych (SAW). Oryginał jest lekkim karabinem maszynowym zasilanym amunicją 5,56 NATO.

Najogólniej replika wystękuje w 3 podstawowych wersjach:

Kategoria 

Recenzje replik

Strony

Ostatnio zaktualizowane tematy

Nowe odpowiedzi na forum